Béčko třebíčských basketbalistů vybojovalo v prvních domácích zápasech sezóny povinná dvě vítězství, když v sobotním utkání porazilo Moravskou Novou Ves a v neděli si vyšláplo na béčko Kyjova. B-tým se za 14 dní představí na palubovkách Slavičína a Hluku.

TJ Třebíč B - Sokol Moravská Nová Ves 51:45

Body a sestava: Hanáček 22, Svoboda R. 16, Mifka 6, Lenikus 4, Skála 2, Kissler 1, Hudeček R.

Pouhých pět statečných se sešlo v šatně půl hodiny před rozskokem prvního domácího zápasu sezony. Těsně před začátkem zápasu pětici doplnil šestý Tonda Lenikus a mohl začít souboj proti soupeři, který dorazil jak v početní, tak výškové převaze.

Stejně jako v prvních dvou zápasech této sezony se hra nesla ve znamení nepřesných střel, a tak ještě v sedmé minutě svítilo na tabuli nebasketbalové skóre 2:4. Postupně se domácí proti zónové obraně hostů začali prosazovat, body z dálky přidával nejlepší střelec zápasu Kuba Hanáček a svými nájezdy rozebíral obranu Radek Svoboda. Do druhé poloviny jsme vstupovali s osmibodovým vedením. Po třech minutách se dostal do problémů s fauly agresivně hrající Mifin a když se o chvíli později zranil po smolném doskoku náš jediný klasický pivot Kisla, hrozilo, že bychom nemuseli dohrát zápas v plném počtu. Do hry tak z tribuny neplánovaně musel naskočit Roman Hudeček. Hostující tým se naštěstí svou ospalou hrou nedokázal výrazněji prosazovat, a tak si domácí pohlídali vedení až do samotného konce, kdy v poslední sekundě hosté jen zkorigovali skóre na závěrečných 51:45.

Béčko tak i v okleštěné sestavě zahájilo na domácí půdě vítězně, první body sezony zaznamenal Tonda Lenikus, Mifin prolomil střeleckou smůlu zpoza trojkového oblouku a kapitán v tomto zápase Aleš "Aligátor" Skála předvedl skvělý výkon v obraně, když stihl rozdat i několik důležitých bloků. Kaňkou zápasu tak bylo jen Kislovo zranění, které, jak všichni doufáme, vyléčí do příštího dvojzápasu, ve kterém se za dva týdny béčko pokusí urvat další body do tabulky na palubovkách Slavičína a Hluku.

TJ Třebíč B - Jiskra Kyjov B 65:49

Body a sestava: Svoboda R. 19, Tesař 19, Hanáček 14, Prodělal 7, Skála 4, Lenikus 2, Mifka.

Po střídmé oslavě vítězství nastoupila sobotní pětice posílená o podkošové borce Prodělala a Tesaře proti rezervě Kyjova, která v této sezoně na své první vítězství teprve čeká a nedělní zápas toto čekání minimálně o jeden zápas ještě prodloužil.

Po prohrané první čtvrtině domácí zabrali, v průběhu druhého dějství si vzali vedení na svou stranu a do konce zápasu jej bezpečně navyšovali. Opět se soupeře podařilo udržet pod 50 vstřelenými body, což stačilo na pohodlné vítězství i přes velmi špatnou úspěšnost trestných hodů - za celý víkend byla úspěšnost 44/15 (34%). Tahouny domácích byli proti Kyjovu Tesař a Svoboda shodně s 19 body.

Povinné 4 body za dvě vítězství jsou doma, za 14 dní vyhlížíme další výjezd na jih Moravy a za měsíc (17. - 18. 11.) se budeme těšit na příjezd týmů Vyškova a zatím neporažené Kroměříže. Bavendu zdar!