Další dvě utkání NRL odehráli kadeti U17 TJ Třebíč v Židlochovicích, kde dokázali vysokým rozdílem porazit domácí Sokol a ve druhém utkání podlehli o jediný bod Vyškovu až po prodloužení.

TJ Sokol Židlochovice - TJ Třebíč 42:131

» statistika a komentář

Body a sestava: Novák T. 50, Šeda 30, Trojan 21, Novák J. 14, Kincl 7, Zach 6, Holuša 3, Bratránek, Hospůdka, Kliment, Kuchař J., Zeman.

Do Židlochovic poprvé v sezóně vyrazili bratři Novákové, kteří před začátkem sezóny přestoupili do extraligových Pardubic. Jejich přítomnost na hřišti byla znát. Vstup do utkání proti poslednímu týmu naší skupiny NRL se vyvedl, kdy po 15. minutách hry jsme vedli 6:40. Sbírali jsem soupeři míče na útočné polovině a naši hráči neměli problém navyšovat skóre na poločasových 10:66.

Po přestávce jsme polevili v obraně, kdy jsme za třetí čtvrtinu inkasovali 19 bodů (29:97). Čtvrtá čtvrtina se již dohrávala, ale přesto skóre narostlo až na konečných 42:131.

Utkání ozdobilo několik brejků zakončených zasmečováním do koše a Tomáš Novák zaznamenal málokdy vídaných 50 bodů. Kaňkou na utkání ale byly špatné šestky (41/19 - 46%), což nás bohužel provázelo i v druhém sobotním utkání s Vyškovem.

TJ Třebíč - BK Vyškov 93:94 PP

Body a sestava: Novák T. 29, Trojan 24, Novák J. 22, Šeda 10, Zach 4, Holuša 2, Kincl 2, Bratránek, Hospůdka, Kuchař J.

Po povinném vítězství nás čekal druhý sobotní soupeř – BK Vyškov. Se zkušenějším soupeřem jsme hráli vyrovnanou partii a více než tři čtvrtiny utkání jsme dokonce byli lepší. Bohužel herní nezkušenost a tragické TH nás stály vítězství. Po první vyrovnané čtvrtině (22:22) jsme se dostali do trháku a do poločasu jsme si vybudovali 12 bodový náskok (48:36).

Ve třetí čtvrtině jsme postupně navýšili náskok o další tři body a ve čtvrté čtvrtině soupeř, který už neměl co ztratit, změnil obranu na zónu a postupně začal ukrajovat z našeho náskoku. Kromě toho již na lavičce seděli vyfaulovaní bratři Novákové a další podkošový František Šeda měl též čtyři fauly. Osudnými se nám ale staly trestné hody. V poslední čtvrtce jsme neproměnili celkem 9 TH, z toho tři TH v poslední minutě. Díky zónové obraně jsme měli problémy s využitím posledního hrajícího pivota Františka Šedy, což nezvrátil ani aktivně hrající střední rozehrávač Ráďa Trojan.

Zklamání z prohry v prodloužení o jeden bod bylo po zápase velké. Získané zkušenosti se nám ale určitě zúročí v dalších těžkých zápasech, které nás tuto sobotu čekají. Střetneme se na palubovce třetího družstva tabulky s domácími SK Renocar Podolí a s dosavadním lídrem tabulky Tygři JBC Brno C.