První dvě utkání Nadregionální ligy mají za sebou třebíčští kadeti. Bohužel v domácím turnaji nestačili na kadety Znojma a brněnských Žabovřesek a na svoje první vítězství si budou muset ještě počkat.

TJ Třebíč - TJ Znojmo 41:65

Body a sestava: Šeda 16, Trojan 6, Čeloud 4, Kincl 4, Veleba 4, Talla 2, Zach 2, Zeman 2, Drápela 1, Bratránek, Holuša, Kuchař J.

První turnaj NRL U17 v sezóně 2019/2020, který byl pořádán v Třebíči, byl pro většinu kluků prvním utkáním v dorostenecké kategorii U17 a zároveň i premiérou v basketbalové soutěži vůbec.

Do utkání proti soupeři ze Znojma, který v této kategorii měl překvapivě pod košem dva dvoumetrové hráče, jsme vstoupili nebojácně s cílem získat první herní zkušenosti. Po první čtvrtině jsme ztráceli pouhé 4 body (9:13). Bohužel pak se projevila herní nezkušenost třebíčských a ve druhé čtvrtině jsme přes zataženou obranu soupeře dokázali nastřílet pouze 5 bodů a v poločase na soupeře ztráceli již celých 16 bodů.

V druhé polovině utkání jsme se výrazně zlepšili a se zkušenějším soupeřem jsme hráli vyrovnanou partii. Třebíčský prapor držel především domácí pivot Šeda, který přehrával vysoké pivoty Znojma.

TJ Třebíč - SK Žabovřesky 33:71

Body a sestava: Šeda 11, Veleba 10, Talla 4. Zach 4, Bratránek 2, Trojan 2, Čeloud, Drápela, Holuša, Hospůdka, Kuchař J., Zeman.

Ve druhém utkání ve stejný den jsme nastoupili proti mužstvu SK Žabovřesky z Brna, které dokázalo zvítězit nad soupeřem ze Znojma o celých 35 bodů. Hráči SK Žabovřesky neměli takové fyzické předpoklady pod košem jako hráči Znojma, ale byly znát výrazně bohatší herní zkušenosti a sehranost brněnského celku.

První čtvrtina nabídla vyrovnaný boj, kdy jsme ztráceli pouze 6 bodů. Od druhé čtvrtiny hosté přitvrdili v obraně a naši hráči se jen těžko prosazovali v útoku. Když se k tomu přičetlo zranění rozehrávače Martina Kincla, tak náskok hostů postupně narostl ve třetí čtvrtině až na 39 bodů.

Třebíčský tým si zaslouží pochvalu za výkon v poslední čtvrtině. Nerezignoval a soustředěným výkonem vyhrál tuto část utkání o dva body a naznačil, že disciplinovaný kolektivní výkon může vést v dalších utkáních k úspěchu.

Celkově obě utkání můžeme hodnotit jako velmi dobrou zkušenost pro mladý a nezkušený kolektiv, který společně trénuje necelé dva měsíce, soustředěnou tréninkovou pílí a postupně s přibývajícími zápasovými zkušenostmi se můžeme těšit na zlepšené výkony v příštích zápasech třebíčských kadetů.